INDIE TRAVEL
KLUB PODRÓŻNIKA

Klimat

Po tak wielkim kraju jak Indie, należy spodziewać się bardzo zróżnicowanego klimatu: w Himalajach leży wieczny śnieg, na wybrzeżu panują warunki tropikalne, a głąb lądu obejmuje klimat kontynentalny. Poza tym pogoda jest zmienna niemal jak stereotypowa kobieta.

Wszystko zależy od miejsca i pory roku. Z pewnością najlepszym czasem na podróże jest okres po zakończeniu pory deszczowej. Zaczyna się ona pod koniec maja i trwa do końca września. Najobfitsze opady występują na północnym wschodzie, co latem czyni ten region jednym z najbardziej deszczowych na świecie. Od października do marca utrzymują się niskie, ale przyjemne temperatury, sprzyjające wyprawom na Półwysep Indyjski. Zimą w wielu miejscach, na bezchmurnym niebie promienieje słońce.

Północne rejony kraju, czyli Himalaje, bywają odcięte od świata z powodu opadów śniegu. Od kwietnia do czerwca w Indiach panuje upalne lato. Na wybrzeżu powietrze jest wilgotne, podczas gdy pozostała część kraju jest dławiona suchym. Szczególnie pięknie prezentują się wówczas rejony Kaszmiru oraz stanów Uttar Prades i Himacal Prades.
Kreator stron internetowych - strona bez programowania